Koszula męska

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ pierwotnie była ściśle ukrywaną bielizną. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla niższych warstw społecznych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule wykonywane były z lnu lub bawełny. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z upływem czasu stawiano jednak na umiar w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które zastąpiły efektowne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Kroje wyszczuplone są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Z łatwością można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. W sezonie zimowym warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą wzory kwiatowe. Dzięki zróżnicowanym krojom nasi klienci z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje.